DUYURULAR

CNC OPERATÖRÜNÜN EL KİTABI

    Malumlarınız olduğu üzere yayınlandığında günden beri çok büyük ilgi, talep ve yoğun istek gören CNC OPERATÖRÜNÜN EL KİTABI tahminlerimizin ötesinde çok kısa sürede tükenmişti. Sizlerden gelen yoğun...

Devamı...

FANUC CNC İŞLEME MERKEZİ EĞİTİMİ

CNC İşleme Merkezi - FANUC Kontrol Ünitesi Eğitimleri Verilmektedir.  

Devamı...

HAMİT ARSLAN YARIŞIYOR

TAM ZAMANI                29 Ekim 2013

Devamı...

HAMİT ARSLAN YARIŞIYOR - TRT

  ŞANS YILDIZI -  07 Şubat 2006 ŞANS YILDIZI -  05 Mart 2006  

Devamı...

HAMİT ARSLAN YARIŞIYOR - BLOOMBERGHT

  SÜPER BULMACA - 17 Nisan 2014 SÜPER BULMACA - 19 Nisan 2014

Devamı...

HAMİT ARSLAN YARIŞIYOR - SHOW TV

  KELİME  OYUNU - 17 Aralık 2013 

Devamı...

ÇANAKKALE GEZİSİ

Okulumuz öğrencilerinin (Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Teknik ve End. Meslek Lisesi) ÇANAKKALE GEZİSİ 22-23 Mart 2014 tarihlerinde okulumuz Gezi ve İnceleme Kulübü öğretmenlerinden Hamit ARSLAN ve A. Turgay ÜLGEN Yönetiminde...

Devamı...

"ÖRNEK ve DUAYEN SANAYİCİLERLE SÖYLEŞİ - 1"

Okulumuz Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi' nde bu yıl birincisi ilk kez düzenlenen "ÖRNEK ve DUYEN SANAYİCİLERLE SÖYLEŞİ - 1" 22 Nisan 2014 tarihinde okulumuz konfernas salonunda gerçekleştirilmiştir. Birincisi...

Devamı...

FANUC CNC TORNA EĞİTİMİ

  CNC Torna Tezgahları FANUC Kontrol Ünitesi eğitimleri verilmektedir.

Devamı...

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

Hamit ARSLAN Adana Teknik ve End. Meslek Lisesi - CNC Bölüm ve CAD/CAM Laboratuvarı kurucusu, halen İstanbul - Kartal Şehit Öğretmen Hüseyin Ağırman Teknik ve End. Meslek Lisesi' nde görev yapmaktadır.

Türk Milli Eğitim sistemine CNC Bölümleri (Computer Numerical Control) ve CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing) Laboratuarlarının kazandırılmasında, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinde CNC atölye ve laboratuarlarının kurulması, ders programlarının hazırlanması, atölye ve meslek dersi öğretmenlerinin eğitilmesi faaliyetlerinde lider olarak görev almıştır.Ayrıca yazmış olduğu pek çok eserle gençlerin mesleki alandaki eğitimlerinde bir ışık olmaya çalışmıştır.

Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) programları, var olan ya da hayal edilen bir ürünün bilgisayar ortamında modellenmesinde kullanılan tasarım programlarıdır. İmalatçılıkta bir ürünün modellenmesi kadar o ürünün istenilen teknik özelliklerde imal edilmesi de bir zorunluluktur.CAD programları ile modellenen ürünlerin CNC Takım Tezgahlarının anlayacağı programlama dillerine dönüştüren yazılımlara CAM programları denilir. Bu programlardan tasarım amaçlı kullanılanlara CAD, imalat için kullanılanlara CAM (Computer Aided Manufacturing) hem tasarım hem de imalat için kullanılanlara da CAD/CAM programları denilmektedir.

CNC EĞİTİMLERİ

Firma ve şahıslara CNC takım tezgahları ve CNC programlama eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimleri alan kişiler kolaylıkla CNC program yazabilme becerisini kazanabilmektedirler.

CAD/CAM EĞİTİMLERİ

Firma ve şahıslara yönelik AutoCAD, MasterCAM, CATIA, Solidworks ve 3DS Max eğitimleri verilmektedir.

ISG EĞİTİMLERİ

Firma ve şahıslara yönelik her türlü ISG eğitimleri, insan ilişkileri, yöneticilik eğitimleri ile mesleki ve de teknik eğitimler de verilmektedir.